Świat zwierząt jest fascynujący. Mnogość i różnorodność gatunków jest tak ogromna, że człowiekowi mimo całego postępu technologicznego i upływu czasu nie udało się zbadać i sklasyfikować ich wszystkich. Mamy zwierzęta żyjące na lądzie, pod ziemią, w wodzie oraz te, które latają. Zwierzęta różnią się ze względu na tryb życia i budowę anatomiczną, poszczególne gatunki posiadają charakterystyczne dla siebie cechy i umiejętności. Najbliższymi nam zwierzętami są kręgowce, które dzielimy na ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Zwierzęta należące do każdej z tych grup są na swój sposób niesamowite. Przykładowo żaby oddychają całą powierzchnią ciała, a nietoperze wysyłają sonar, czyli falę, która jeśli powróci do nietoperza, to ten wie, że na jego drodze jest przeszkoda. Ciekawe jest, że ptaki nie dysponując kompasem ani kalendarzem potrafią o czasie odlecieć z jednego kontynentu na drugi, zawsze trafiając do celu. Ciekawym zwierzęciem są również pająki, które oprócz umiejętności przędzenia wytrzymalszej od stali nici, posiadają wiele par oczu. Niektóre z nich dysponują kątem widzenia bliskiemu 360 stopni.

Mimo różnorodności zwierząt w różnych obszarach, my na naszej stronie z tapetami skupiać będziemy się na różnorodnym wyglądzie zwierząt. Różnorodność wśród gatunków ryb jest taka, że można by stworzyć serwis tylko o nich. Przykładem jest ryba fugu, która wciąga powietrza i nadyma się w taki sposób, że kilkakrotnie zwiększa objętość swojego ciała, celem wystraszenia potencjalnych napastników. Najsłynniejszą rybą świata wśród dzieci poza złotą rybką jest Błazenek, czyli biało-pomarańczowa rybka, która zagrała główną rolę w słynnej animacji studia Pixxar Gdzie jest Nemo?

Popularnymi tapetami na ekrany telefonów i pulpitów są obrazy przedstawiające zwierzęta z Safari, czyli żyjące we wschodniej części Afryki, a są to lwy, słonie, bawoły, nosorożce i hipopotamy. Ciekawe gatunki zwierząt występują także w Australii. Negatywną sławę zawdzięcza ona przede wszystkim licznie występującym pająkom i wężom. Od pozytywnej strony kojarzymy ten kontynent z kangurami, misiami koala i diabłem tasmańskim, choć nie chcielibyśmy sięz nim spotkać w cztery oczy. Gatunkami zwierząt charakterystycznymi dla Ameryki Północnej są aligatory, skunksy, bawoły, bizony, kojoty i pieski preriowe. Częstym błędem jest wrzucanie pingwinów i niedźwiedzi polarnych do jednego worka, podczas gdy niedźwiedzie mieszkają w Arktyce, a pingwiny na Antarktydzie, przez co w naturalnych warunkach zwierzęta te nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Innym zwierzęciem przedstawianym często na tle zimowej scenerii jest foka grenlandzka, która zamieszkuje morza Arktyki.


Kategorie