Otaczający nas świat jest piękny, istnieje wiele cudownych miejsc wartych odwiedzenia. Choć zdjęcia często nie są w stanie oddać magii urokliwych zakątków świata, wierzymy, że dla wielu z was będą stanowiły chociaż namiastkę tego jak cudownym, barwnym i różnorodnym miejscem jest nasza planeta.

Krajobrazów szukać można zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami. W Polsce nie brakuje miejsc przedstawiających pierwotną naturę – wodospady, polany, lasy, góry, parki narodowe. Poszukiwania pięknych miejsc rozszerzyć można na cały kontynent europejski i znaleźć perełki takie jak chorwackie Jeziora Plitwickie, Caldera de Taburiente na Wyspach Kanaryjskich czy skandynawskie skaliste krajobrazy. Również Stany Zjednoczone posiadają kilka wartych uwagi i popularnych wśród turystów miejsc, a do najsłynniejszych z nich należą Death Valley oraz Grand Canyon.

Ładne krajobrazy to nie tylko scenerie prezentujące cuda natury, ale także imponujące widoki powstałe przy współudziale człowieka. Przewijającym się często na plakatach, tapetach ściennych czy pocztówkach motywem jest panorama Nowego Jorku. Innym miastem często uwiecznianym na fotografiach jest centralny Londyn ze swoją charakterystyczną zabudową i Diabelskim Młynem. Wiele uwagi fotograficy poświęcają najróżniejszym mostom – od Golden Gate w Kalifornii, przez Tower Bridge w Londynie, aż po mało znane mosty kolejowe wpisujące się w architekturę wielkich metropolii.

W każdym państwie znaleźć można niepowtarzalne, unikalne miejsca. Przykładowo w Holandii wiele jest miast z niedużymi mostami, ścieżkami rowerowymi i wszechobecnymi rowerami zaparkowanymi po obu stronach ulicy. Charakterystycznym dla tego kraju widokiem są także wiatraki. Kraków z kolei cechuje się niską zabudową i wąskimi uliczkami z zabytkowymi kamienicami. Krakowski Kazimierz może pochwalić się największym zagęszczeniem knajp w całej Europie, a sam Kraków największym rynkiem głównym wśród miast europejskich.


Kategorie