Militaria to określenie wszystkich przedmiotów związanych z wojskiem lub w szerszym ujęciu także z myślictwem, często o charakterze kolekcjonerskim. Potocznie pod pojęciem militariów rozumie się wszelkiego rodzaju broń, włączając w to współczesne samoloty czy okręty wojskowe. Na naszej stronie publikujemy tapety na telefon związane z militariami, a więc przede wszystkim zdjęcia samolotów, śmigłowców, wozów opancerzonych, czołgów, karabinów, pistoletów i tym podobnych rzeczy. Znajdziesz tu także tapety prezentujące żołnierzy w trakcie wykonywania swoich obowiązków czy to podczas ćwiczeń czy podczas misji.

W Polsce nie brakuje pasjonatów militariów, na terenie kraju działa wiele grup rekonstrukcyjnych, także miłośnicy paintballa dysponują często dużą wiedzą na temat poszczególnych modeli broni palnej. Do wzrostu popularności wszelkiego rodzaju akcesoriów i narzędzi związanych z wojną i wojskiem przyczyniły się bez wątpienia gry komputerowe takie jak Battlefield, Call of Duty, Medal of Honor czy America’s Army, będący w istocie symulatorem armii amerykańskiej, który swoim realizmem zaskakuje nawet zawodowych żołnierzy.

Zainteresowanie militariami często zauważyć można także wśród osób interesujących się historią, a w szczególności historią II Wojny Światowej. Po dzień dzisiejszy raz na jakiś czas udaje się znaleźć pochodzące z tamtego okresu niewybuchy, noże, monety, pociski i inne przedmioty, będące dla miłośników historii nie lada gratką.


Kategorie