Pomoc

Witamy na naszej stronie z tapetami na telefon!

Znajdziesz u nas tapety pasującego do każdego modelu smartfona podzielone na kategorie tematyczne oraz podkategorie (np. Zwierzęta->Psy, Sport->Piłka nożna itd.). Nie chcieliśmy tworzyć dużej ilości podkategorii, aby struktura serwisu nie była zawiła i aby poruszanie się po niej było proste i intuicyjne. W każdym miejscu strony znajduje się informacja na temat lokalizacji w której się obecnie znajdujesz, tak zwana ścieżka dostępu (na obrazku poniżej).

breadcrumbs, pomoc

Korzystając z niej możesz w łatwy sposób wrócić do poprzedniej kategorii. Każda kategoria oraz tapeta została pokrótce opisana, w ramach zaspokojenia podstawowej wiedzy dotyczącej danego zagadnienia, które prezentuje konkretne zdjęcie. Przykładowo pod tapetą ukazującą piłkarza lub piosenkarza, znajduje się krótki opis prezentujący jego sylwetkę. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że nasza strona nie tylko bawi i dostarcza tapet na tematy, które Cię interesują, ale także uczy i pozwala odkryć zupełnie nowe tapety z ciekawymi zagadnieniami, które nie leżały do tej pory w kręgu twoich zainteresowań.

Pobieranie

a) Na komputerze

Aby pobrać tapetę należy kliknąć na odnośnik Pobierz tapetę w pełnym rozmiarze. Następnie trzeba kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zapisz grafikę jako lub podobną. Teraz wystarczy już tylko wgrać tapetę na telefon za pomocą kabla USB lub przez Bluetooth. Po wgraniu tapety na telefon należy wejść w ustawienia telefonu i za pomocą odpowiedniej opcji wskazać na telefonie ścieżkę dostępu do wgranej tapety, czyli po prostu wybrać folder (lokalizację) w którym znajduje się wgrana tapeta.

b) Na smartfonie

W przypadku korzystania z naszego serwisu bezpośrednio ze smartfona należy nacisnąć na odnośnik Pobierz tapetę w pełnym rozmiarze. Otworzy się nowa karta z tapetą. Trzeba przytrzymać palec na tapecie, aż do pojawienia się okna dialogowego. Następnie należy wybrać pozycję Ustaw tapetę dla w przypadku systemu Android lub podobną dla innych systemów. Można także ściagnać tapetę do pamięci telefonu wybierając opcję Zapisz obraz. Umożliwi to w przyszłości ponowne ustawienie tapety w przypadku jej zmiany i późniejszej chęci powrotu do starej.

Wyszukiwanie

Każda tapeta opatrzona jest tagami, dlatego nawet jeżeli dla jakiegoś tematu nie stworzyliśmy specjalnej podkategorii, wpisując zapytanie np. „stadion” otrzymasz wszystkie tapety opatrzone tagiem stadion, a więc stadiony piłkarskie, do futbolu amerykańskiego czy baseballa.

Wpływ tapet na samopoczucie

W naturze człowieka leży, że lubi otaczać się pięknymi przedmiotami.Świadczyć o tym może chociażby to jak mieszkamy. Wiele czasu poświęcamy na dobór farby na ściany o odpowiednim kolorze, wybór mebli, aranżację wnętrza. Na ścianach wieszamy obrazy i plakaty, mimo że nie spełniają żadnej praktycznej funkcji. Podobnie jest z tapetami na telefon czy komputer, które nie spełniają żadnej konkretnej funkcji – równie dobrze moglo by ich nie być. Pulpit komputera lub ekran główny smartfona są jednak takim abstrakcyjnym wnętrzem, do którego powracamy bardzo często. To co znajduje się na pulpicie oglądamy cyklicznie, dlatego chcemy żeby panował tam porządek i żeby było ładnie. Sprawić żeby było ładnie można właśnie korzystając z tapet. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo małe rzeczy mogą wpływać na nasze samopoczucie i na nasz nastrój w ciągu dnia. Szereg małych czynników, poskładanych razem może powodować pogorszenie lub poprawę nastroju. Czasami gdy jesteśmy w obojętnym nastroju, ale usłyszymy od bliskiej nam osoby miłe słowo, od razu czujemy się lepiej. Gdy wracamy pieszo z pracy do domu i z za chmur wygląda słońce, którego promienie delikatnie padają na drzewa i zieleń, od razu poprawia nam się nastrój. Podobnie sytuacja ma się w przypadku piosenki w radiu. W zależności od tego czy dana piosenka kojarzy nam się pozytywnie czy negatywnie, może nam ona zepsuć lub poprawić humor. Jednym z czynników, które również mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie jest tapeta na pulpicie telefonu lub komputera. Przykładem są np. miejsca pracy - z reguły tapeta na firmowym komputerze to jednolity, stonowany kolor (najczęściej ciemnozielony lub niebieski), dzięki czemu nic nas nie rozprasza i możemy skupić się na pracy – to bardzo dobre rozwiązanie, które poprawia efektywność. Specjaliści od zarządzania wiedzą, że o sukcesie decydują detale, na które na co dzień nie zwracamy nawet uwagi.

Na prywatnym komputerze lub telefonie (który de facto jest w dzisiejszych czasach miniaturowym komputerem) można pozwolić sobie jednak na nieco większą dowolność i dlatego warto postawić na odpowiednią tapetę. Osobom lubiącym miasto i klimat z nim związanym, z pewnością przyjemnie kojarzyć się będzie panorama wielkiego miasta np. Nowego Jorku. Dla osób ceniących sobie dziewiczą naturę, dobrym pomysłem może okazać się ustawienie na pulpit telefonu tapety z różnego rodzaju górami, kanionami, lasem czy wodospadem. Można także ustawić tapetę z panoramą jakiejś niezbrukanej przez człowieka okolicy. Możliwości są niemal nieograniczone, jedyną barierę stanowi nasza wyobraźnia, ponieważ zdjęć i tapet jest dostępnych w Internecie cale mnóstwo. Wystarczy sobie o czymś pomyśleć i wpisać w wyszukiwarkę, aby otrzymać cały szereg zdjęć wykonanych z różnych perspektyw. Nie wszystkie z nich mogą posłużyć jako tapeta ze względu na słabą jakość czy nieodpowiedni rozmiar, ale nawet w przypadku zdjęć o niskiej rozdzielczości można skomponować tapetę będącą mozaiką, która będzie cieszyć oko.

Czym są właściwie tapety na telefon/pulpit?

Tapety to zdjęcia opracowane na komputerze przez profesjonalistów lub amatorów w programie graficznym. Świat na tapecie jest bliższy doskonałości niż na normalnym zdjęciu. Poza tym profesjonalnie wykonane zdjęcie, przetworzone następnie na tapetę przez profesjonalistę, bardzo łatwo można odróżnić od tej amatorskiej. Tapeta taka prezentuje zupełnie inną jakość, ponieważ zdjęcie zostało poddane retuszowi. Klimat tapet jest tworzony przez odpowiednie manipulowanie światłem, ostrością i barwami, obraz przeznaczony na tapetę, to nie zwykłe zdjęcie, a odzwierciedlenie zamysłu autora. Niektórzy fotografowie opanowali sztukę wykonywania fotografii do tego stopnia, że są w stanie wykonać fantastyczne zdjęcie bez korzystania z żadnych efektów specjalnych. Warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniej tapety, czyli takiej, która nam się podoba, ponieważ w zamian w dłuższej perpektywie czasu odczujemy pozytywny jej wpływ na nasze samopoczucie.

Tagi:


Kategorie