Fullmetal Alchemist to seria opowiadająca losy dwóch braci – Edwarda i Alphonse’a - młodych alchemików, którzy musieli zapłacić wysoką cenę za swoją śmiałość. Seria Fullmetal Alchemist: Brotherhood składa się z 64 odcinków i lepiej odzwierciedla mangę niż seria Fullmetal Alchemist, która zawiera także wątki, których w mandze nie było.

Alchemia to sztuka wymiany. Wymieniona może zostać np. energia na byt materialny (np. stworzenie minerału lub ognia). Alchemia wymaga rysowania kręgów, ale najzdolniejsi alchemicy potrafią dokonywać wymiany bez ich użycia. Alchemia jest nauką, która wymaga doświadczenia, służy zarówno do ratowania życia i tworzenia jak i do niszczenia. Sam proces wymiany nazywany jest transmutacją. Transmutacja istot żywych, a w szczególności ludzi była uznawana za bardzo niebezpieczną i przez to była zakazana. Rodzeństwo Elric wychowywało się z matką, ponieważ ojciec opuścił ich w młodym wieku. Pewnego razu matka zachorowała i zmarła. Rodzeństwo postanowiło złamać prawo i przywrócić ją do życia za co zapłaciło wysoką cenę. Alphonse całkowicie utracił własne ciało, natomiast Edward by sprowadzić brata z powrotem do świata żywych, oddał za jego duszę własną rękę i zakłął ją w starej zbroi rycerskiej.

Wskutek wymiany Edward stracił rękę i mocno krwawił. Życie uratował mu Alphonse, zanosząc go do przyjaciółki, która zajmowała się wytwarzaniem protez ludzkich kończyn. Mimo niepowodzenia, chłopcy nie zrezgynowali z Alchemii i osiągnęli w niej wysoki poziom, przez co w bardzo młodym wieku otrzymali stopień Państwowego Alchemika. Potrafili dokonywać transmutacji bez rysowania kręgów.


Kategorie