W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo różnego rodzaju rozrywek, dlatego anime z gatunku shōnen coraz ciężej pozyskać nowe rzesze widzów. Tytuły będące tasiemcami, które zdobyły popularność można wyliczyć na palcach jednej ręki, a są to Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece i Pokemon. Do osiągnięć wyżej wymienionej piątki udało się choć trochę nawiązać jeszcze jednej serii, a mowa tu o Fairy Tail.

Fairy Tail to anime emitowane od 2009 do 2013 roku, które liczy łącznie 175 odcinków. Powstało na podstawie mangi Hiro Mashimy, która wydawana jest od 2006 roku po dzień dzisiejszy. Reżyserią anime zajął się Shinji Ishihira.

Fabuła serii związana jest z postacią czarodziejki Lucy, która chce wstąpić do prestiżowej gildii magicznej o nazwie Fairy Tail. Pomaga jej w tym Natsu, którego Lucy spotyka przez przypadek, a który jest już członkiem wspomnianej gildii.

Anime posiada rdzenne postacie, które przewijają się na przestrzeni całego anime, ale występuje tutaj także wiele barwnych postaci epizodycznych i nowych antagonistów. Niektórzy z nich, co charakterystyczne dla tego gatunku anime, porzucają ścieżkę zła by dołączyć do tych dobrych, czyli wstąpić w szeregi gildii.

Początkowo anime nie nuży ani przez chwilę. Fabuła jest ciekawa i gna do przodu niczym mustang po prerii. Problem pojawia się gdy anime zaczyna doganiać mangę i autorzy decydują się na opóźnianie rozwoju fabuły. Nie czynią tego jednak poprzez wprowadzenie fillerów, które widz zakończonej serii mógłby po prostu pominąć, lecz przedłużając poszczególne wątki. Należy to zaliczyć na poczet minusów tej serii.

Inne często przewijające się zarzuty wobec tego tytułu to zbytnia cukierkowość, poprzez zwalczanie wrogów siłą przyjaźni oraz zbyt płytko przedstawione postacie, a także zbyt duża liczba mówiących zwierzaków, co jeszcze bardziej odrealnia anime. Często pada też zarzut, że antagoniści nigdy tak naprawdę realnie nie zagrozili bezpieczeństwu świata o którym traktuje Fairy Tail.

Do plusów należy natomiast zaliczyć pojedynki pomiędzy czarodziejami i zróżnicowanie postaci pod względem umiejętności i stylu walki. Wiele osób docenia także aspekt humorystyczny tej serii oraz klimatyczną i dobrze dopasowaną muzykę.


Kategorie